Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál Jaroslava Zadiny 2012

12. 9. 2012

Ke startu nové šachové sezóny patří ve středočeském regionu takřka neodmyslitelně tradiční Memoriál Jaroslava Zadiny, který letos v Pečkách proběhl již pošestapadesáté. K potěšení pořadatelů má počet účastníků v posledních letech vzestupnou tendenci, což se potvrdilo i letos, kdy se ve druhou zářijovou sobotu do Peček sjelo hned 30 šachistů. Poměrně očekávatelně mezi nimi převažovali hráči z východní části středočeského kraje, nechyběli však ani zástupci z Prahy a jejího západního okolí a cestu do pečeckého kulturního střediska si našli i vyslanci z Klatov a z daleké Plzně, kteří se v silné konkurenci rozhodně neztratili.

Reprezentantů domácího oddílu se ve startovním poli, rozděleném do tří kvalifikačních skupin po 10 účastnících sešlo oproti loňskému ročníku citelně méně, o to lepších výsledků však paradoxně dosáhli, když se do nejsilnějšího finále A probojovali hned dva z nich – Michal Eisner, který v kvalifikační skupině A dělil s 6,5 body první až čtvrté místo, a Zbyněk Žák, jemuž jen těsně uniklo prvenství v kvalifikaci B, kde získal rovněž 6,5 bodu. Ve dvanáctičlenném finále to sice již tak slavné nebylo, když oba naše borce předstihl mimo jiné i bývalý spoluhráč Martin Vesecký, s konečným 6. místem však Michal mohl být i tak spokojen a ani Zbyněk se za 11. příčku asi zlobit moc nemusel. Zlato nakonec bral Peter Baran z Neratovic s 8 body, stříbrný byl o půl bodu zpět Martin Vesecký, hájící barvy Kolína, a bronz si se 7 body o pomocné hodnocení zajistil kutnohorský Jan Kolomazník.

Do finále B, kde se sešlo rovněž 12 hráčů, se z domácích hráčů probojovali Martin Sochor (6. v kvalifikaci C) a Miloš Michálek (8. v kvalifikaci B), kteří zde nakonec se ziskem 5,5 a 3,5 bodů obsadili stejně jako jejich kolegové 6. a 11. příčku a celkově tedy skončili na devatenáctém a třiadvacátém místě, zbývající pečecká trojice ve složení Jaroslav Dobiáš, Jaroslav Šimek a Rudolf Zubek zamířila do šestičlenného finálového „céčka“. Tam si chuť po nevydařené kvalifikaci (0,5 bodu ve skupině A) spravil chuť hlavně pan Dobiáš, který se 7,5 body obsadil druhé a celkově 26. místo, reputaci si pak částečně napravil i Jára Šimek (v kvalifikaci C bez bodu), jemuž za 4bodový zisk připadlo 4. a celkově 28.místo. Celkem na svém pak zůstal pan Zubek, takto nová posila našeho oddílu – v kvalifikaci se mu podařilo získat půl bodu a s 2 body ve finále mohl být při své premiéře určitě celkem spokojen, neboť jej udržely na distanc od dna tabulky. Nezbývá než doufat, že se mu bude dařit i v mistrovských soutěžích družstev.

Závěrem se určitě patří poděkovat pořadatelům (zapisovatel Zdeněk Rubeš, rozhodčí Jiří Nigrin a hlavně hlavní šéf šéfů pan František Michálek ) a popřát, ať popularita turnaje, a tím i počet jeho účastníků roste i v následujících letech.

                                                                                                                        Michal Fokt
 Kompletní výsledky zde

 

Náhledy fotografií ze složky Zadinův memoriál 2012

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář