Jdi na obsah Jdi na menu
 


Memoriál Jaroslava Zadiny 2011 - Výsledky

16. 10. 2011

  Takřka jubilejní ročník tradičního podniku přilákal oproti loňskému roku kromě návštěvníků z různých koutů středních Čech i z Prahy také více než dvojnásobný počet pečeckých šachistů, kteří ve čtyřiadvacetičlenném startovním poli tvořili takřka polovinu. Přesto jim účast ve finálové skupině A zůstala opět zapovězena - jedinou výjimku představoval Martin Vesecký, hájící od nové sezóny barvy Sokola Kolín, jenž nakonec vyválčil pěkné čtvrté místo. Vítězství tentokrát  vybojoval Jaroslav Kalivoda z pražského Vyšehradu, pomyslné stříbro pak obhájil Pavel Postupa ml. z Lysé nad Labem a třetí příčka připadla opět hráči z metropole, konkrétně Petru Benešovi z DP Holdia.

  Z domácích hráčů zaujal v kvalifikaci především Dan Železný, jemuž nakonec postup mezi elitu unikl o pouhý půlbodík. V "béčkovém" finále už se mu bohužel tolik nedařilo (9.místo) a v součtu obou skupin nakonec obsadil celkové 21.místo, když ho z oddílových spoluhráčů postupně předběhli Petr Štegl (3.místo ve finále B a celkem 15.místo), Jindřich Kubíček (4. / 16.), Jaroslav Dobiáš (5. / 17.), Jaroslav Šimek (6. / 18.) a Martin Váša (7. / 19.), i tak za sebou ale nechal zkušené Jiřího Nigrina (10. / 22.) a Miloše Kubíčka (11. / 23.), stejně jako mládežníka Daniela Šebestu, který výsledkovou listinu uzavíral.

  Jak turnaj viděli přespolní účastníci, přibližuje reportáž Ondřeje Dlouhého (vítěz kvalifikační skupiny "A" a sedmý v elitním finále) na spřízněném nymburském webu.

  Kompletní přehled výsledků zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář