Jdi na obsah Jdi na menu
 


Farmářské derby

  První utkání po Novém roce nás zavedlo do malebného města na řece Labi – do Kolína. Protože jsou Pečky v sousedství, jednalo se o derby, a protože náš oddíl funguje tak trochu jako farma pro kolínské šachisty, jednalo se takříkajíc o farmářské derby.

  Protože jsem líný Pražák a nechtělo se mi v neděli vstávat v šest ráno, rozhodl jsem se přespat v Kolíně a ráno vyrazit pro změnu na utkání pěšky a vyspalej. Mám rád cestu přes Labe po lávce od zastávky. Zejména večer slyšíte jen šplouchání vody, kachny a šum větru. Do dálky se pak vine řada světélek podél řeky a z rozjímání vás vyruší nanejvýš rychlík z Opavy, co nikde nestaví. Ubytování v Casa di Brezmen bylo levné, strava domácí.

  Po příjemně stráveném večeru jsem se v neděli ráno vydal vstříc osudu. Náš tým nebyl v tomto utkání favoritem. Kolínští borci okupují první příčku tabulky, postupové ambice nijak neskrývají a my jsme zatím jen těsně porazili outsidera z Dobrovic. Ale jak se říká, v derby se může stát cokoliv…

  Neměl jsem příliš čas sledovat průběh utkání. Očekávaná neúčast Martina Veseckého mi určila za soupeře z nejtěžších – pana Michálka, a tak jsem se musel plně věnovat naší partii, kde se od začátku experimentovalo a hrálo se bez teoretických příruček. Bílý vyšel ze zahájení lépe a černý zbytek partie bojoval o udržení rovnováhy.

  Jako první dohrál Olda Eisner, který ztratil figuru a nechtěl se dál trápit. Vyrovnání zařídil Jirka Nigrin. Nutno dodat, že soupeř více než pomohl. Ale na to se historie neptá a štěstíčku je třeba jíti naproti. Domácí se však po půlhodině opět dostali do vedení, když se náš borec na páté šachovnici musel sklonit před uměním soupeře. Nicméně to byl stále otevřený stav utkání. Následovala remíza na sedmé šachovnici. Průběžný stav byl v tu chvíli 2½ : 1½ pro domácí.

  Velmi hezká a divácky atraktivní zápletka s časovou tísní vyústila na první šachovnici v remízu. Vzápětí se na druhé šachovnici soupeři mlčky shodli na remíze opakováním tahů a tak jsem odjížděl domů za stavu 3½ : 2½ pro domácí. Bohužel obě dvě zbývající partie jsme prohráli a tak si z Kolína vezeme prohru 5½ : 2½ .

Sokol Kolín „C“ - TJ Sokol Pečky „B“
 
Jméno hráče
EloN
Výsledek
EloN
Jméno hráče
1
Souček Milan
2096
½ : ½
2046
Žák Zbyněk
2
Michálek František
2050
½ : ½
1904
Sochor Martin
3
Stehlík Jiří
2031
1 : 0
1809
Eisner Oldřich
4
Gabriel Jan
1946
1 : 0
1834
Štegl Petr
5
Franc Lubor
1873
1 : 0
1669
Charous Zdeněk
6
Vlasák Jiří
1890
0 : 1
1653
Nigrín Jiří
7
Tyko Josef
1843
½ : ½
1778
Kubíček Jindřich
8
Pech Hynek
1750
1 : 0
1617
Michálek Miloš
 
5½ : 2½
 

                                                                                                                      Martin Sochor

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář