Jdi na obsah Jdi na menu
 


Body doma nezůstaly

24. 11. 2013

V prvním kole přivítali domácí Sokolíci z Peček mladoboleslavské dravce. Naši soupeři nebyli z kategorie neporazitelných. Jejich rating 1836 je oproti našemu o patnáct bodů vyšší a tudíž strach nenahánějící. Sokol Mladá Boleslav patří tedy mezi ty týmy, které příliš nevyužily možnosti zápisu hráčů až na tři soupisky a evidentně postavili družstvo na těch, kdo skutečně budou hrát. Tento drobný detail jim slouží ke cti. Obecně v naší soutěži není možnost nasazení tří hráčů zneužívána na rozdíl od soutěže vyšší, o čemž bude řeč jindy a jinde.

Kandidáti na postup jsou v naší skupině hned tři: Sokol Kolín C, Sokol Bakov nad Jizerou B a Sokol Český Brod A. „Sousedy“ z Českého Brodu musí asi velmi mrzet jejich loňský pád z krajské soutěže. Návrat zpět nebude vůbec lehká záležitost a zejména Kolín, který má postupové ambice i ve vyšší soutěži, jim nedá nic zadarmo. O to víc budou letos utkání zajímavější. Na opačném konci tabulky se zřejmě ocitne tým z kraje cukrovarů Dobrovice D. Je sympatické, že se nebojí utkat se s o třídu silnějšími soupeři a získat tak cenné zkušenosti navíc.

Vlastní utkání probíhalo v přátelské atmosféře, o čemž svědčí fakt, že jen dvě partie skončily rezultativním výsledkem. Bohužel obě ku spojenosti soupeřů.

TJ Sokol Pečky „B“ – ŠK Sokol Mladá Boleslav „C“
 
Jméno hráče
EloN
Výsledek
EloN
Jméno hráče
1
Žák Zbyněk
2046
0 : 1
1983
Rychtář Pavel
2
Sochor Martin
1904
½ : ½
1887
Klein Milan
3
Eisner Oldřich
1809
½ : ½
1879
Klain Václav
4
Štegl Petr
1834
½ : ½
1817
Novák Ivan
5
Humpolák Jiří
1759
½ : ½
1748
Švehla Václav
6
Charous Zdeněk
1669
0 : 1
1686
Jirounek Miroslav
7
Nigrin Jiří
1653
½ : ½
1633
Herčík Petr
8
Kubíček Jindřich
1778
½ : ½
1250
Švejk Martin
 
 
3 : 5
 

K průběhu zápasu se nemohu příliš vyjadřovat, protože jsem se soustředil hlavně na svou partii. Obecně ale bylo vidět, že se jedná o začátek sezony a nerozehranost na obou stranách byla více než zřejmá. K dokreslení situace musím dodat, že dvou tahové ztráty věže v jedné partii na obou stranách jsem už fakt dlouho neviděl a doufám, že minimálně na té naší straně zase dlouho neuvidím.
 

Zajímavostí byla partie a mnohagenerační souboj na poslední osmé šachovnici mezi naším klasikem panem Kubíčkem a devítiletým talentovaným Švejkem, o kterém jistě v budoucnu uslyšíme. (Autor článku si v žádném případě nechce dělat šoufky z příjmení soupeřů, ale v tomto případě si nemohl pomoci )

                                                                                                                   (Martin Sochor)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář